Ana Sayfa » Bilişim

Nedir Bu Telekomdan Çektiğimiz ?

6 Şubat 2007 3 Görüş Eleştİrmen: Bilinçsiz Bilgiç

Evet sizinde benim gibi yakındığınızı duyar gibiyim hatta tüm tüm türkiyenin kulaklarının çınlamasına rağmen bir ama bir tek Türktelekomu TTNET’i yöneten ve koltuklarında oturup sadece para kazanan kişilerin kulaklarının çınlamaması çok garipsenecek bir durum olsa gerek. Telekomu (%55) satın alan Oger ve onun Telecom İtalia ne kadarda elisıkı çıktılar değil mi? Telekomun satılmasının nedeni neydi ? (adını yazmayacağım diğer yerler gibi) Özelleştirme içindi, yani devletin üstünden bu yükleri almak ve  daha atik, daha dinamik, daha yatırıma açık ve girişken bir ortam sunmak için.

Bu sözleri ve vaatlari ben vermedim Hükümet ve Devlet verdi !!! Peki aranızda hiç yatırım gören oldu mu? Yada girişken şeyler… Gördüğümüz ve duyduğumuz şeyler hep bahanelerden ibaret oldu, sorunları hep bahanelerle geçiştirdiler,  kullanıcıların hızlardan yakınmalarını bir yalnış tepki olarak yorumlayıp fiyatlara zam yapılmasını gördük, dünyadaki en pahalı internetini kullandığımızı tabiri caiz ise kazıklandığımızı gördük, Hiç Daha İyi Koşullarda Ve Daha Ucuz Fiyatlarla Hizmet Sunulacağını Görmedik ve Duymadık !!!

Şu sıralar düşünüyorumda acaba Telekom neden satıldı bir hiç uğruna mı? madem hiçbir Gelişme olmayacaktı, Neden Satıldı ?

Tabii asıl sorumuz bu değil bizim öğrenmek istediğimiz ne zaman  Avrupaya, Amerikaya, Japonyaya, Rusyaya.. yani bizim dışımızdaki herhangi gelişmiş bir ülkenin teknolojisine yaklaşacağımızdır, bizim istediğimiz budur. Çok şey mi istiyoruz ? Sadece yapılması gereken yapılsın yeter. Hedefi olmayan bir şirketin ömrü ne kadar uzun olabilir ki?

3 Görüş »

  • saban karadeniz dedi ki:

    Kaynağını hatılamıyorum ama bir açıklama okumuştum. 2007′ye girmeden önce. Açıklamada Telekom 2007′nin soruna gelindiğinde 2mbit olan bağlantıyı 20mbit’e çıkaracaklarını söylüyorlardı. Tabi insan pek inanamıyor açıkçası. Umarım bizi yalancı çıkartırlar…Tabi büyük ihtimal bunun üstüne fiyatları yükseltebilirler… Açıkçası beklerim bunlardan….

  • Zoom dedi ki:

    Bulgaristan’dı sanırım o ülkede dahi(ki gelişmemiş bir ülke) 2 mbit internet 30 milyon civarındayken bizim ülkede 256 kbir 49 milyon.

  • pharaoh dedi ki:

    arkadaşım sanırım kaynaktan yanlış haber almışsın. zira mevcut bakır kablolar dahilinde max hız 8 Mbps olabilir. o da hat kalitesi ve santral uzaklığı etkilemezse. eğer alt yapı ya da kullanılan teknoloji değişirse söylediğin olabilir. ve biz de seviniriz

Görüş belirtin!

Aşağıdaki form ile bu eleştiri hakkındaki görüşlerinizi belirtebilir ya da kendi sitenizden geri izleme yapabilirsiniz. Ayrıca yorumlara RSS ile abone olabilirsiniz.

Yaptığınız görüşün sadece sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın.

Görüş bildirirken şu etiketlerden faydalanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>