Ana Sayfa » Bireyler ve Toplum

Kadınlar Hep Aynılar , Yüzük Takıntıları !

6 Mayıs 2007 3 Görüş Eleştİrmen: Bilinçsiz Bilgiç

Bu kadınları biz erkekler ne zaman anlayacağız ?

Yada kadınların ne istediğini tam olarak ne zaman öğreneceğiz ?

Hep aynı şeyleri, bir başkasında olan ve kendisinde de olmasını isteyen tutumlarının asıl kaynağını nerden bileceğiz ?

Bu bir gizem mi, yoksa sıradanlık mı?

Aklımda kadınlar ile ilgili o kadar soru işareti var ki hepsini buraya sıralayıp sizlerin kafasını karıştırmak istemem, sadece anlatacağım konuyla bağlantılı şeyler; kadınların “şaşkınlıkları” doğru kelime bu olsa gerek şaşkın olan kadınlar hep farkı şeyler isteme eğlimindeler ve bu hiçte küçümsenecek bir miktarda kadın değil, sayıları çok fazla, neredeyse hepsi, neredeyse diyorum çünkü şimdiye kadar hiç bir kadında bir mütevazilik görmedim gördüklerimdeyse hayal kırıklığına uğrayacağım şeylerle karşılaştım, ama umudum var herzaman.
Mesela kadınların şu yüzük takıntısını anlayamıyorum nedir nedendir?

Filimlerde anlatıldığı kadar abartılı ve bilinç altlarını bir yüzüğe ve gelinliğe bağlamış Kadın sayısı çok fazla, heralde bu yazıyı okuyanlarınızın çoğu “ne kadar kaba bir yazı yazıyorsun” dersiniz.

Ama bu kadar acımasız olmak zorundayım çünkü kadınlar bizlere “erkeklere” hiç acımıyorlar acaba kadınlar biliyorlarmı ki “benimle evlenir misin ?” demek ne kadar zor, yada  bir yüzük almanın maliyeti nedir, sevgilisini ekonomik krize yol açacağını bile bile bir vitrinde gördüğü şeyi büyük bir arzu ile isteyen kadınlar…

Sanki bir klüpleri felan var bunların oturup kurultay yapıyorlar ve karar alıyorlar “erkeklere acımak yok ! onlar hizmetkarlar bizlerin istediği şeyleri alacaklar ! Biz çok şey mi istiyoruz sanki; altı üstü 1,5 Cm lik bir altın parçası yada tek taş (yazar:” tek taş yüzükler 1000 ytl den başlıyor) bir yüzük bunu bize almak zorundalar, biz istiyoruz ve olacak !  ”

sevgilinize  ” hayatım sana yüzük almasam yada daha ucuz bişeyler alsam ne gerek var o kadar pahalı birşeye para vermeye, bizim aşkımız, bizim sevdamız değil bir yüzük ile; dağlar ile; yıldızlar ile, paha biçilemez.” derseniz, ne olur biliyor musunuz?

İşte o an hayatınızın sona erdiği andır, kıyamet saatinin geldiği, kulağınızın dibinde sanki birisi Kıyametin geldiğini bildiren; Sur’a üflediği  andır.
Ne gerek  var ? Sizlere soruyorum kadınlar, ne gerek var ?

Yoksa abartıyor muyum?

3 Görüş »

  • melisaa dedi ki:

    Bence öyle düşünme…Ben bi bayan olarak yüzük takmaktan hoşlanmam;)

  • bnyhaa dedi ki:

    sonuna kadar destekliyorumm bnde bayanım amaa neden böle yaptıklarını bn bile anlamıyom sn nasıl anlıcannn:D:D

  • arnisa dedi ki:

    bütün bayanlar kesinlikle öyle değildir siz erkekler böylelerini buluyorsanız biz ne yapalım

Görüş belirtin!

Aşağıdaki form ile bu eleştiri hakkındaki görüşlerinizi belirtebilir ya da kendi sitenizden geri izleme yapabilirsiniz. Ayrıca yorumlara RSS ile abone olabilirsiniz.

Yaptığınız görüşün sadece sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın.

Görüş bildirirken şu etiketlerden faydalanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>