Ana Sayfa » Eleştiri.org

Elestiri.org’ta Güncelleme

25 Ekim 2008 3 Görüş Eleştİrmen: Volkan Çınar

İşlerimden dolayı sitenin alt yapı betiğini uzun süredir güncelleyemiyordum. Vakit bulmuşken daha fonksiyonel olan son versiyona yükseltme yaptım. Hazır yükseltme yapmışken de sitenin görünümüne de el atayım dedim. Bu haliyle eski görünümüne göre daha sade fakat daha işlevsel ve okunulabilirlik açısından daha iyi bir şekle büründüğünü düşünüyorum. Bu işler çok uzun sürdüğünden hala ufak tefek eksikler mevcut bunları da 1 hafta içerisinde tamamlamayı düşünüyorum.

Yazarlarımız da Elestiri.org’un yeni özelliklerini kullanıcı girişi yapıp keşfedebilir. Üst kısımdaki “manşet” ve “seçtiklerimiz” kısmı için bu yazı üzerinden detaylı açıklamayı daha sonra yapacağım.

3 Görüş »

 • Guardian dedi ki:

  Ellerinize sağlık, işlevsellik açısından gerçekten güzel olduğunu düşünüyorum.

  Ancak önceki temadaki yazı font’u okunabilirlik açısından daha uygundu sanırım. Yada bu font’u biraz büyütmek gerekiyor.

 • fizikci dedi ki:

  Bence işlevsellik olarak da, tasarım olarak da gayet güzel olmuş bu tema. Font konusunda Guardian’a katılıyorum. Malum, Web 2.0′ın güzelliklerinden biri de büyük punto yazılar.

  Bir de yorumlarda : ) yazdığımızda pişmiş kelle gibi sırıtan şu ikon :) çıkıyor. Ondan kurtulsak ne güzel olur. Smiley text based olunca tadından yinmiyor ama bu ikonlar ııh, geri kafalımıyım yoksa nostaljik mi bilmiyorum.

  Son olarak seçtiklerimiz bölümünde “Şiddetin İlacı Din Eğitimi Olabilir mi?” başlıklı bir yazı var. Bu güne kadar okuduğum en kötü yazılardan biri. Yanlış mantık örgüsü ve full of dezenformasyon. Cevap yazayım dedim yazıdan daha uzun olur diye vazgeçtim. : )

 • Volkan Çınar (author) dedi ki:

  “Manşet” ve “Seçtiklerimiz” kısımları yeni yazılar eklendikçe değişecektir. Metin boyutunu tarayıcınızdan geçici olarak değiştirerek okuyabilirsiniz şimdilik olmazsa ileride değişirim.

Görüş belirtin!

Aşağıdaki form ile bu eleştiri hakkındaki görüşlerinizi belirtebilir ya da kendi sitenizden geri izleme yapabilirsiniz. Ayrıca yorumlara RSS ile abone olabilirsiniz.

Yaptığınız görüşün sadece sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın.

Görüş bildirirken şu etiketlerden faydalanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>