Ana Sayfa » Bireyler ve Toplum

Asık Suratlar ve Toplumun Gelişimi

25 Nisan 2007 4 Görüş Eleştİrmen: Bilinçsiz Bilgiç

Sosyolog değilim, profesör değilim, bir üniversiteden doktora da almadım ama toplumun ne durumda olduğunu az çok anlıyorum insanların sokaklardaki asık suratlarının sebeplerini az çok biliyorum, T.C. vatandaşlığının bir avantaj olması gerektiğini düşünenlerden birisiyim ama mağlesef böyle bir ortamın olmadını ve olmasının zor bir ihtimal olduğunu görüyorum, politik ve toplum üzerindeki sosyolojik uygulamalar bunun kanıtıdır.
T.C. topraklarında yaşayan insanların kafaları karışık genel itibariyle bir dargınlık, küskünlük var insanların üzerinde, bunun sizde farkındasınız; yolda yürürken insanların asık suratları gözünüze ilişmiş olmalı, hatta bazı arkadaşlarınıza espri yapmanıza rağmen gülmemeleri dikkatinizi çekmiştir, TV açtığınızda karşınıza gelen iğrenç görüntülerden tiksinti duymuşsunuzdur.Biraz düşünülürse hepimiz bunların az çok farkındayız değil mi?

Bir milletin kafasını karıştırmak istiyorsanız onların kültürleriyle oynayın, hassas konulardaki fikirlerin zıt yönlerini gündemde tutun, ülkeye tehdit oluşturabilecek odakları harekete geçirin, sosyal bunalımlar için saçma sapan TV dizileriyle milyonları ekranlara bağlayın !! Biraz daha uğraşırsanız milletin nihayetinde koca bir toplumun kafasını karıştırır ve bir uçuruma doğru sürüklersiniz.
DUR diyecek birisinin olamaması ne kadar kötü bir durum değil mi?

T.C. kurucusu Sn. M. Kemal ATATÜRK’ün kemikleri sızlıyordur. Nereden Nereye ….?

Bu milletin geleceğini bizler yani gençler oluşturacak ise gençliğin beynini uyuşturmanın ne alemi var ?

Eğer yönetim ilerde bizlere geçecekse Allah korusun derim şu anki gençliğin elinde bir yönetimin olmasını istemem, çünkü bu gençlik manevi ve kültürel değerlere saygı duymayan bir gençlik olarak gelişiyor, eğer ki iktidara bu gençlik benim tabirimle kayıp gençlik gelirse ya Milletini, Ya Toprağını satar !! Bu sözleri 21 yaşında bir genç olarak sarf ediyorum.

Saygılar. Sokakta Yürürken :D Gülmeniz Dileğiyle.

4 Görüş »

 • Guardian dedi ki:

  Sokakta yürürken gülebilmek içinde sebepler gerekli, bazı insanlarımıza göre hapishanede olmanın bile kışı geçirmek adına bir avantaj olduğu, dışarıda olmanın bir getiri ve ayrıcalığının olmadığı şu günlerde insanlar nasıl gülsün..

  Tabikide istisna olarak herşeye rağmen gülmemiz gerektiğini yüreğine kazıyan güzel insanlarımızda yok değil, hepsini çok seviyor ve ellerinden öpüyorum…

 • yeşim dedi ki:

  dert keder var diye asık suratla dolaşmak gerekmez.herkesin derdi var ama herkes sırf derdim var diye böyle yaparsa sokakta yürünmez.insanlar sırf sevdikleri için,deeğer verdikleri için az da olsa pollyanacılık oynayabilmeli.yüzündeki sadakayı yani tebessümü esirgememeli.gece yastığa başını koyduğu vakit istediği şekilde detlenip kederlensin.hatta isterse hıçkıra hıçkıra ağlasın.

 • Ezel dedi ki:

  Edebi bir yazı yazmanıza rağmen kelimeleri düzgün kullanmamışsınız. Yanlış kelime yazımları ve harf eksiklikleri var ayrıca noktalama işaretlerindede hata var. Noktalama işaretleri kullanım yerleri yanlış. Lütfen bu konuda biraz daha dikkatli olmanızı rica ediyorum.Yazınız için teşekkürler…

 • aslı dedi ki:

  ben tamamen katılıyorm bu gençlik byle gdersee mahvolur mahvolmakla kalmzz…. braz daha dkkatli olsnlar 3 gnlk dnyaa satmaklaa nolcak sankii!!!

Görüş belirtin!

Aşağıdaki form ile bu eleştiri hakkındaki görüşlerinizi belirtebilir ya da kendi sitenizden geri izleme yapabilirsiniz. Ayrıca yorumlara RSS ile abone olabilirsiniz.

Yaptığınız görüşün sadece sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın.

Görüş bildirirken şu etiketlerden faydalanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>